niedziela, 18 marca 2018

Dietetyczne Rewolucje 2018 - zapisy


Zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców i dzieci (również nastolatków), które mają podnieść świadomość, że zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. 

W planach mamy 4 tury warsztatów, a podczas każdej z nich: dietetyk kliniczny o opowie błędach dietetycznych w żywieniu dzieci i młodzieży (oraz o tym, jak ich unikać), psychodietetyk pokaże zdrowe pomysły na śniadania, kolacje i przekąski, a doradcza żywieniowy na warsztatach kulinarnych zaprezentuje, jak przygotować zdrowe obiady dla całej rodziny.

Na realizację tych warsztatów stowarzyszenie Mamy co kochamy pozyskało dotację od miasta Świdnicy. Ich cele to: podniesienie świadomości rodziców w zakresie zdrowego odżywiania i profilaktyki otyłości; podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat tego, jak istotny jest zdrowy tryb życia, w tym świadome odżywianie i aktywność fizyczna; integracja międzypokoleniowa podczas wspólnych warsztatów kulinarnych; poprawa stylu życia świdniczan oraz przeciwdziałanie patologiom.

Prowadzący to: psychodietetyk Karolina Osińska-Marcińczyk, dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska (CalorEAT) oraz doradca żywieniowy Małgorzata Czerwińska (Natura i Ja).

Spotkania są zupełnie darmowe. Będą się odbywały w siedzibie Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy (Rynek 38/3) od 22 maja do 22 czerwca:
I grupa – warsztaty od wtorku do piątku (22-25 maja), zawsze o godz. 16.00,
II grupa – warsztaty od wtorku do piątku (5-8 czerwca), zawsze o godz. 16.00,
III grupa – warsztaty od wtorku do piątku (12-15 czerwca), zawsze o godz. 16.00,
IV grupa – warsztaty od wtorku do piątku (19-22 czerwca), zawsze o godz. 16.00.

Czekamy na chętnych, którzy chcą zmienić swój tryb życia, a w szczególności nauczyć się komponować zdrowe potrawy. Podczas zajęć z psychodietetykiem uczestnicy warsztatów nauczą się panowania nad emocjami i „nie zajadania” problemów, podczas zajęć z doradcą żywieniowym – poznają zasady zdrowej kuchni, a w czasie warsztatu z dietetykiem klinicznym – dowiedzą się, jak unikać błędów żywieniowych. Zależy nam, aby zgłaszały się pary rodzic-dziecko (nastolatek). Liczba miejsc w grupach jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz